View Sidebar

Kategorie

 
Atrakcje turystyczne w Karwi

Atrakcje turystyczne w Karwi

21 stycznia 2017 20:230 comments

Karwia zachęca swoim wspaniałym klimatem oraz jedną z najszerszych plaż nad Morzem Bałtyckim. Jest świetnym miejscem dla miłośników plażowania, z plażą liczącą ponad 3 kilometry długości. Wakacje w Karwi są coraz częściej wybierane przez turystów, ponieważ panuje tu cudowna atmosfera rybackiej wioski oraz jest mnóstwo zachwycającej przyrody, która zachęca do spacerów. Można tu leniwie spędzać czas na plaży, ale także wypoczywać w sposób aktywny: na rowerze, spacerując czy podczas uprawiania sportów wodnych.

Warto też sprawdzić, co jeszcze oferuje nam przepiękna Karwia oraz jej cudowne, malownicze okolice. Największym atutem tego miejsca jest zdecydowanie przyroda, którą możemy podziwiać w rezerwatach Karwieńskie Błota oraz Bielawskie Błota. Znajduje się tu wiele ścieżek spacerowych wśród lasów, dzięki którym możemy poznać lepiej tutejszą roślinność.

Wśród polecanych do odwiedzenia miejsc znajduje się Zamek w Krokowej, w którym mieści się Muzeum Regionalne. Na południowy-zachód od Karwi leży Jezioro Żarnowieckie, które doskonale wkomponowało się w kaszubski krajobraz. Możemy tu podziwiać przystań jachtową, drewniane molo oraz pomosty. Od niedawna Jezioro Żarnowieckie możemy podziwiać z nowej perspektywy, z punktu widokowego Kaszubskie Oko. To 44 metrowa wieża znajdująca się 113 metrów nad poziomem morza, z której szczytu rozciąga się przepiękny widok na okolicę.

Wiele atrakcji czeka nas także w pobliskich, większych miejscowościach wypoczynkowych, takich jak Jastrzębia Góra czy Władysławowo. Możemy tam podziwiać porty rybackie, a nawet wybrać się w rejs statkiem wycieczkowym. Warto także udać się na rynek we Władysławowie, aby obejrzeć Ratusz i wejść do środka na wieżę widokową, a także odwiedzić Muzeum Motyli i wystawę Magiczny Zawrót Głowy. W Rozewiu możemy natomiast odwiedzić Muzeum Latarnictwa w najstarszej latarni na wybrzeżu. Zaś podczas spaceru możemy podziwiać piękną kamienistą plażę.

Baza noclegowa (noclegi Karwia – www) z pewnością przypadnie do gustu odwiedzającym ją turystom. Dzięki swojej naturze ta nadmorska miejscowość od dłuższego czasu zachwyca przybyłych tu gości. Przepiękna plaża, czysta woda i okoliczne lasy tworzą klimat, w którym odpoczynek przychodzi łatwo, napełniając nas pozytywną energią. Wiele nadmorskich miejscowości zapewnia nam mnóstwo atrakcji, jednak Karwia zapewnia spokój i ciszę dla poszukujących odpoczynku.

Leave a reply