View Sidebar

Kategorie

 
Odkryj morze na nowo, czyli Darłowo i jego atrakcje

Odkryj morze na nowo, czyli Darłowo i jego atrakcje

8 lutego 2017 06:400 comments

Wiele osób kocha morze, lubi wylegiwać się na plaży skąpanej w promieniach letniego słońca, słuchać szumu fal, zbierać muszelki. Jedak czasem bywa tak, że troszkę zaczyna nam się to nudzić. Co zatem wtedy najlepiej jest zrobić? Odpowiedź jest niezwykle prosta: wyjechać do miasta położonego w północno- zachodniej Polsce w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Jakiego? Oczywiście Darłowa! Jakie atrakcje może nam zapewnić to miejsce? Czym różni się ono od pozostałych miejscowości nadmorskich? Wystarczy powiedzieć, że tutaj odkryjemy morze na nowo. W jaki sposób?

Przede wszystkim należy nadmienić, że jest to miejsce idealne do spróbowania nart wodnych czy jazdy na skuterze wodnym. Jest to naprawdę emocjonująca przygoda – będąc tutaj koniecznie trzeba tego spróbować. W Darłowie możemy również zainteresować się żeglarstwem. Co więcej będąc w mieście możemy poczuć się jak prawdziwi rybacy- posmakować innego życia. Tutaj bowiem nieraz organizowane są dla turystów połowy ryb na morzu lub wędkowanie. Taki jeden dzień spędzony w zupełnie inny sposób da nam możliwość oderwania się od codziennych trosk i zmartwień oraz nieraz spojrzenia na świat z nowej perspektywy. Warto również wędkować przy brzegu i spróbować złowić króla Bałtyku- dorsza.

Ciekawym pomysłem jest również popłynięcie na wyspę Bornholm. 55 mil żeglugi w jedną stronę pozwoli nam przyjrzeć się Bałtykowi- zobaczyć i poczuć jego kapryśną i dumną naturę. Warto również wybrać się na jeden z rejsów wycieczkowych albo jeśli jesteśmy miłośnikami ekstremalnych wrażeń, popłynąć łodzią motorową. Niezwykłą opcją są również tramwaje wodne. Oczywiście nie można zapominać o tym, że w Darłowie są piękne plaże. Ciągną się one przez 5 km, a rzeka Wieprza dzieli je na dwie części- zachodnia i wschodnią, która charakteryzuje się cieplejszą wodą w morzu i mniejszymi falami, co czyni ją idealną do kąpieli. Zachodnia natomiast świetnie nadaje się do sportów wodnych. A zatem, jak widać, Darłowo to idealne miejsce, jeśli chcemy poznać morze na nowo i zakochać się w nim jeszcze raz. Co jednak z noclegiem? Nie musimy się tym martwić- każdy tutaj znajdzie dla siebie nocleg Darłowo to bowiem miejsce, w którym w ostatnich czasach baza wypoczynkowa (tutaj) wręcz niezwykle się rozwinęła. Znajdziemy tutaj bez żadnego problemu zarówno miejsca na polu namiotowym czy campingowym, jak i w pensjonacie, willi, hotelu czy ośrodku spa.

Leave a reply