View Sidebar

Kategorie

 
Półwysep Helski

Półwysep Helski

22 lutego 2017 04:120 comments

Pobrzeże Gdańskie to piękne miejsce zlokalizowane na terenie Polski. Znajdujący się tutaj Półwysep Helski sprawia, że co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, którzy pragną poznać klimat oraz historię tego miejsca. Na Mierzei Helskiej możemy odnaleźć wiele ciekawych i pięknych wiosek i miast, które posiadają bazę noclegową. W wyszukiwarkach możemy odnaleźć zestawienie ofert noclegowych (noclegi Półwysep Helski – pomocna witryna). Pozwoli to na dobranie odpowiedniego dla nas noclegu.

Region ten posiada wiele ciekawych zakamarków, które warto odwiedzić. Osoby lubiące aktywnie spędzać wolny czas z pewnością znajdą tutaj dla siebie moc atrakcji. Jedną z nich jest duża liczba tras rowerowych, które rozciągają się nieopodal plaż lub w lasach. W okresie letnim, w każda sobotę odbywają się tutaj wycieczki rowerowe organizowane przez klub działający na terenie Mierzei Helskiej. Uczestnicy przemierzają ścieżki, aktywnie odpoczywając oraz zwiedzając te piękne tereny. Kolejną ciekawą alternatywą są kąpieliska, które funkcjonują na tym terenie od czerwca do sierpnia. Przy każdym z nich znajduje się obsada wodnych ratowników medycznych, którzy zapewniają bezpieczeństwo dla wszystkich osób korzystających z tego obiektu.

Miastem, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych w tym regionie Polski jest Hel. Miasto to zostało założone w 1351 roku, natomiast prawa miejskie otrzymało dopiero w 1963 roku. Na powierzchni około 22 kilometrów kwadratowych zamieszkują 3480 tysiące mieszkańców. W okresie letnim na ulicach Helu znajdziemy wielu turystów oraz mieszkańców okolicznych wiosek oraz miast. Jednym z popularniejszych miejsc w tym mieście jest latarnia morska, która została wybudowana w 1942 roku. Mierzy ona około 42 metry, jednak światło wysyła na wysokość jedynie 41 m.n.p.m. Miejscem bardzo często odwiedzanym przez turystów jest Fokarium, które ma na celu odtworzyć oraz zapewnić bezpieczeństwo zagrożonym gatunkom fok szarych. Miejsce to pełni także funkcję edukacyjną. Prowadzone są tutaj wykłady, na temat życia ssaków morskich.

Leave a reply