View Sidebar

Kategorie

 
Spokojnie, ale nie nudno – Dźwirzyno

Spokojnie, ale nie nudno – Dźwirzyno

29 grudnia 2016 15:300 comments

Położone nad Bałtykiem miejscowości z dostępem do plaży mają to do siebie, że w sezonie pulsują życiem, a poza nim pozostaje tu niewielu stałych mieszkańców. Za to przez te parę miesięcy w roku, kiedy pogoda sprzyja wypoczynkowi, wycisnąć z nich można wiele, jakichkolwiek poszukujemy wrażeń. Nie inaczej jest z Dźwirzynem. To bardzo popularne, niewielkie, ale urokliwie miejsce przyciąga szeroką, wygodną plażą, otoczeniem lasów i czystym powietrzem. Dla aktywnych zajęć nie zabraknie – w okolicy przebiegają szlaki piesze i rowerowe, trasa ogólnopolskiego biegu na 10 km, a także ścieżka zdrowia. Wzdłuż liczącej 1,5 km pętli umieszczone zostały urządzenia do ćwiczeń ogólnorozwojowych, całość dostępna jest oczywiście bezpłatnie.

To znajdziemy na lądzie – natomiast na miłośników sportów wodnych, takich jak windsurfing czy żeglarstwo czeka przede wszystkim jezioro Resko Przymorskie [więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Resko_Przymorskie] z przystanią i wypożyczalniami sprzętu. Wielbiciele kąpieli słonecznych oraz morskich mają do dyspozycji ponad 700 m plaży ze strzeżonymi kąpieliskami. Wybrzeże przecina kanał łączący jezioro z Bałtykiem, przy którym wybudowano niewielki port – bazę łodzi rybackich oraz statków wycieczkowych.

W centrum Dźwirzyna i w najbliższej okolicy znajdziemy wiele atrakcji typowych dla wakacyjnych miejscowości, które ucieszą przede wszystkim najmłodszych. Warto wybrać się też na wycieczkę choćby paręnaście kilometrów dalej – Dźwirzyno i jego baza noclegowa to świetne miejsce dla wypadów do okolicznych ciekawych miejsc. W promieniu kilkunastu kilometrów dokoła znajdziemy różne muzea, wystawy, parki rozrywki, możemy też zaplanować całodniowe dłuższe wyprawy.

Dźwirzyno chociaż w sezonie cieszące się dużą popularnością, ma urok małej nadmorskiej miejscowości. W wielu miejscach zobaczyć można charakterystyczne rybackie chaty, a kiedy chcemy zaznać spokoju, wystarczy wybrać się na spacer nieco dalej od okolic plaży. Oferujące wyżywienie, plażę i zróżnicowane noclegi [tutaj: ] Dźwirzyno warto odwiedzić także ze względu na zdrowotne walory powietrza nasyconego tu morskimi minerałami i olejkami eterycznymi z roślinności otaczających je lasów. Chociaż miejscowość kojarzy się przede wszystkim z wakacjami na plaży, została uznana za posiadającą właściwości uzdrowiskowe, podobnie zresztą jak nieodległy Kołobrzeg. Dobrze więc skorzystać ze wszystkiego, co ma nam do zaoferowania.

Leave a reply