View Sidebar

Kategorie

 
Sprawdzone miejsce na wczasy – Rowy

Sprawdzone miejsce na wczasy – Rowy

11 marca 2017 19:564 comments

Chyba każdy z nas uwielbia poczucie wolności od obowiązków i świadomość, że bez żadnych spraw na głowie można po prostu położyć się na słonecznej plaży, cieszyć promieniami i szumem fal. Jeśli szukamy odpowiedniego mikro-środowiska do tego, by naprawdę wypocząć, a przy tym móc nacieszyć się przepięknymi widokami – idealnym miejscem do odwiedzenia okażą się pomorskie Rowy. Miejscowość ta od wielu lat uwodzi wspaniałymi krajobrazami, bliskością Słowińskiego Parku Narodowego (tematyka parku – https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82owi%C5%84ski_Park_Narodowy) i tym, że nie trafimy tutaj na ogromną rzeszę turystów, co umożliwi komfortowy wypoczynek i pełen relaks.

Decydując się na dłuższy wyjazd w dowolne miejsce priorytetem jest oczywiście uprzednie uporanie się ze sprawami formalnymi, takimi jak baza noclegowa. Rowy posiadają wiele ciekawych obiektów do zaproponowania, dlatego wybierając ośrodek warto sugerować się zarówno jego lokalizacją, jak i szczegółami oferty, tak by standard jakiego oczekujemy był w nim w pełni zachowany (tematyka noclegowa – ). Pozwoli to zabezpieczyć się przed niechcianymi niespodziankami i da poczucie komfortu – tak przecież istotnego, gdy przez jakiś okres czasu jesteśmy poza domem.

Dzięki bardzo wygodnemu dostępowi do morza, wyjazd tu okaże się idealnym pomysłem w przypadku wczasów z całą rodziną – dzieci będą zachwycone możliwością godzin spędzanych w wodzie, zaś dorośli, oprócz zabaw z nimi będą mogli oddać się relaksowi i leżakowaniu. Wytyczono tu też wiele szlaków turystycznych, które pozwolą jeszcze lepiej zapoznać się z atrakcjami okolicy i dostarczą możliwości zobaczenia wspaniałych pod względem wizualnym miejsc albo możliwości wybrania się na Półwysep Helski (tematyka półwyspu – www.przetrwaccierpienie.org.pl/polwysep-helski-403/).

Krajobraz wyróżnia się tu między innymi wydmami, które nadają mu kolorytu i wieloma intrygująco usytuowanymi względem rozciągającej się po horyzont wody – drzewami. Daje to poczucie trafienia do zupełnie naturalnego świata kierującego się innymi regułami i dającego wytchnienie od ogromu obowiązków, z którymi stykamy się na co dzień. Rowy dysponują również portem rybackim.

Intryguje architektura miejscowości, która mimo swoich niewielkich rozmiarów posiada ciekawe zabytki, które powinny zainteresować każdego turystę. Należą do nich między innymi ruiny lokalnego grodu, które bardzo ciekawie kontrastują z przyrodniczym krajobrazem, a także wspaniały kościół, który pozwoli doświadczyć na własnej skórze ducha tutejszej historii.

4 Comments

 • Dagmarrr88

  My ostatnio byliśmy w Łebie, ale w tym roku jedziemy bardziej na zachód, zastanawiamy sie właśnie nad Rowami

 • Jusia

  Ja byłam w zeszłym roku w Rowach, tam znaleźliśmy fajny nocleg, ale kolejnym razem pojedziemy gdzieś indziej :)

 • Vicky

  A ja zawsze jeżdżę do Rowów bo mam tam swoją ulubioną miejscówkę i tam mi się najlepiej odpoczywa

 • apokalypto

  podajecie przykłady dosłownie „sprawdzonych” miejsc :) byłam w kilku takich, o których piszecie na blogu i nie zawiodłam się:)

Leave a reply