View Sidebar

Kategorie

 
Uzdrowisko w Świnoujściu

Uzdrowisko w Świnoujściu

6 marca 2017 07:470 comments

Świnoujście jest miastem portowym, położonym nad cieśniną Świną łączącą Morze Bałtyckie z Zalewem Szczecińskim (szczegóły pod hasłem „Zalew Szczeciński”). Usytuowane jest na trzech dużych, zamieszkałych wyspach: Uznam, Wolin i Krasibór oraz kilkudziesięciu mniejszych wyspach i wysepkach. Niezwykłe walory przyrodnicze zdecydowały o tym, że Świnoujście stało się bardzo popularnym uzdrowiskiem. Specyficzny nadmorski klimat, złoża solanek i borowin, nowoczesna baza zabiegowa oraz wysoko wykwalifikowana kadra sprawiają, że co roku kurort odwiedzany jest przez liczne grupy kuracjuszy z kraju i zagranicy. Przygotowana dla nich oferta noclegowa  (szczegóły pod hasłem „Świnoujście noclegi”) jest zróżnicowana, aby każdy mógł znaleźć obiekt, który odpowiada mu zarówno pod względem ceny, jak i jakości świadczonych usług. Większość z nich znajduje się w Dzielnicy Nadmorskiej.

Rozwój Świnoujścia jako uzdrowiska przypada na koniec XIX wieku, kiedy to odkryto złoża borowinowe oraz wód solankowych bogatych w związki mineralne. Do dziś te dwa surowce stanowią podstawę leczenia kuracjuszy. Duży wpływ na poprawę zdrowia ma również łagodny nadmorski klimat. Charakteryzuje się on wysokimi temperaturami powietrza i wody, dużym nasłonecznieniem, niewielkimi opadami oraz dosyć łagodnymi zimami. Dzięki wiatrowi wiejącemu od strony morza, powietrze w Świnoujściu nasycone jest aerozolem morskim. Natomiast w związku z obecnością licznych terenów zielonych do powietrza dostarczane są olejki aromatyczne wytwarzane przez drzewa iglaste. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu schorzeń ortopedyczno-urazowych, osteoporozy, układu nerwowego, chorób reumatologicznych, kardiologicznych, nadciśnienia, górnych i dolnych dróg oddechowych, endokrynologicznych, chorób skóry, otyłości. W Świnoujściu działa kilkanaście zakładów sanatoryjnych, a wysoki standard świadczonych w nich usług doceniają także zagraniczni kuracjusze.
Ogólnie należy także stwierdzić, że wszystkie nadmorskie miejscowości w naszym kraju można uhonorować tytułem „uzdrowiskowe”. Jod, który znajduje się w morskim powietrzu ma szczególne właściwości lecznicze. Dlatego wybierając wakacje w Świnoujściu, Kołobrzegu, czy Dźwirzynie (szczegóły pod hasłem „Dźwirzyno info”) możemy być pewni, że do naszych płuc dostaje się zdrowe morskie powietrze.

Leave a reply