View Sidebar

Kategorie

 
Władysławowo – co należy koniecznie zobaczyć?

Władysławowo – co należy koniecznie zobaczyć?

4 lutego 2017 12:560 comments

Wybierając się na wakacje nad morze, chętnie rezerwujemy nocleg w miastach, które mają do zaoferowania wiele atrakcji, każda nadmorska miejscowość stara się jak najbardziej zachęcić turystów do przybycia. Podobnie jest z Władysławowem, miasto zapewnia wiele możliwości spędzenia wakacyjnego czasu. Jest kilka miejsc, które należy koniecznie zobaczyć, będąc we Władysławowie.

Najważniejszym miejscem jest oczywiście port rybacki, jeden z największych portów nad polskim morzem. Port został wybudowany na polecenie króla Władysława IV, od niego również pochodzi nazwa miejscowości. Stąd wypływają rejsy wycieczkowe po Bałtyku, turyści chętnie korzystają z tak fantastycznej atrakcji, która przynosi niezapomniane wspomnienia. Amatorzy wędkarstwa mogą się również pokusić i wziąć udział w wyprawie na połów dorsza, taka wyprawa trwa 8 godzin. W porcie można podziwiać wiele przepięknych statków i kutrów, które są tam zacumowane. Koniecznie należy też odwiedzić Wieżę Widokową w Domu Rybaka, w którym obecnie znajduje się Urząd Miasta. Budynek Domu Rybaka jest największą socrealistyczną budowlą, którą wybudowano na Kaszubskim Wybrzeżu. Przyległa do budynku wieża, służy za punkt widokowy, na IX piętrze, które znajduje się 45 metrów nad poziomem morza lub dla bardziej wymagających taras górny 63 metry nad poziomem morza. Z tych dwóch tarasów można podziwiać widoki rozciągające się oczywiście na Morze Bałtyckie, Zatokę Pucką, na Przylądek Rozewie oraz Mierzeję Helską. Dom Rybaka oferuje również inne atrakcje turystyczne, na III piętrze znajduje się Muzeum Motyli, w którym zgromadzono ponad 3000 okazów motyli, chrząszczy i innych owadów. Jeśli ktoś chciałby odkryć tajemnicę iluzji optycznych, powinien odwiedzić również V piętro, na którym znajduje się Wystawa Magiczny Zawrót Głowy. I tak, dzięki jednemu miejscu można spędzić cały dzień w interesujący sposób. Wieczorem zaś warto wybrać się na spacer Aleją Gwiazd Sportu, która powstała w 2000 roku, honoruje i przybliża wiele wybitnych sylwetek sportowych, doceniając ich ciężką pracę, talent i osiągnięte sukcesy.

Po dniu pełnym wrażeń Władysławowo zapewnia odpoczynek w licznych obiektach noclegowych (znajdziesz je na meteor-turystyka.pl). Z pewnością każdy turysta znajdzie coś dla siebie spośród licznych ofert hoteli, pensjonatów czy kwater prywatnych. Władysławowo pod każdym względem dopasowuje się i udoskonala tak, aby zachęcić Polaków i nie tylko, do odwiedzania tego uroczego miasta.

Leave a reply